Xgame-Community
Il nuovo forum e www.csxgame.com
Xgame-Community
Il nuovo forum e www.csxgame.com
Xgame-Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Xgame-Community


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
****....<<<<::::Welcome to the community XGAME::::>>>>....****
Noul forum www.csxgame.com
Ultimele subiecte
» Va dau un sait!!
Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Icon_minitimeMier Noi 25, 2009 7:06 pm Scris de VaVaN NeBuNu ;x

» >>Ban Zone<<
Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Icon_minitimeMar Noi 24, 2009 9:27 pm Scris de buton

» DC BAN NEVERMIND??????
Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Icon_minitimeMar Noi 24, 2009 4:08 pm Scris de eZequeZ

» salut tuturor adminilor
Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Icon_minitimeLun Noi 23, 2009 9:42 pm Scris de buton

» Cerere Give It To Me X La
Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Icon_minitimeDum Noi 22, 2009 11:23 am Scris de Give It To Me X La

» ban pe nedrept fara poze aviz sau ceva de genu
Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Icon_minitimeDum Noi 22, 2009 2:40 am Scris de Deadmau5

» Cosmaru cerere admin :D
Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Icon_minitimeDum Noi 22, 2009 2:22 am Scris de N3V3RM!ND

» Cerere intrare e3
Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Icon_minitimeDum Noi 22, 2009 2:17 am Scris de N3V3RM!ND

» cerere I.N.I.T.I.A.L. Z.
Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Icon_minitimeSam Noi 21, 2009 7:19 pm Scris de I.N.I.T.I.A.L. Z.

Statistici
Parteneri
forum gratuit
Krong Solutions
Vizitează LINK GENIUS

 

 Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia)

In jos 
AutorMesaj
N3V3RM!ND
Owner
Owner
N3V3RM!ND


Numarul mesajelor : 200
Data de inscriere : 05/08/2009

Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Empty
MesajSubiect: Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia)   Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia) Icon_minitimeJoi Oct 01, 2009 4:34 am

Cum sa facem sa avem 100 de FPS (frame-uri pe secunda) ?
Exista mai multe modalitati,eu am aleso pe una care am aflato:
Dati un clic dreapta pe Desktop
Intrati in meniul:
Cod:
Properties


Selectati de sus Tab-ul:
Cod:
    Settings


In dreapta jos veti gasi alt Tab cu numele:
Cod:
    Advanced



Intrati in el si undeva sus dreapta, depinzand de tipul placii video cu CIPSET (neaparat nVidia) o sa vedeti acel Tab unde numele poate diferi dupa numele placii Geforce2 Geforce Fx 6300 sau ce tip de placa video aveti. Este important ca e singurul Tab care are icon si anume un Icon verzui (cel de la nVidia)
Bun intram in el!
Pe stanga ne va aparea un meniu! Din el selectam
Cod:
    Performance & Quality Settings



ne va aparea la Settings asa:
Cod:
    Antiliasing settings
    Anisotropic filtering
    Image settings
    Vertical sync



Selectam Antiliasing settings jos va fi o casuta numita Application-Controlled pe care o debifam dupa care selectam de acolo OFF!
Aceasi pasi ii vom face si la Vertical sync, Anisotropic filtering, Image settings doar ca la Image Settings vom seta pe Hing Performance !!!

Acum dam Apply > Ok > Ok dupa care un restart la PC, intrati in cs si imi spuneti cate FPS-uri aveti Very Happy eventual mai puneti si acel config si totul o sa fie super ok.

Bafta >Very Happy<
Sus In jos
https://xgame-community.forumgratuit.ro
 
Setari 100FPS (Info: Doar placile video cipset nVidia)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» PacSteam (Info: Versiunea piratata de Steam)
» My video ...
» Interviu video Assassin's Creed II
» Tutorial explicare, vizualizare si creare DEMO si VIDEO

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Xgame-Community :: Counter-Strike 1.6 :: Tutoriale-
Mergi direct la: