Xgame-Community
Il nuovo forum e www.csxgame.com
Xgame-Community
Il nuovo forum e www.csxgame.com
Xgame-Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Xgame-Community


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
****....<<<<::::Welcome to the community XGAME::::>>>>....****
Noul forum www.csxgame.com
Ultimele subiecte
» Va dau un sait!!
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Icon_minitimeMier Noi 25, 2009 7:06 pm Scris de VaVaN NeBuNu ;x

» >>Ban Zone<<
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Icon_minitimeMar Noi 24, 2009 9:27 pm Scris de buton

» DC BAN NEVERMIND??????
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Icon_minitimeMar Noi 24, 2009 4:08 pm Scris de eZequeZ

» salut tuturor adminilor
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Icon_minitimeLun Noi 23, 2009 9:42 pm Scris de buton

» Cerere Give It To Me X La
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Icon_minitimeDum Noi 22, 2009 11:23 am Scris de Give It To Me X La

» ban pe nedrept fara poze aviz sau ceva de genu
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Icon_minitimeDum Noi 22, 2009 2:40 am Scris de Deadmau5

» Cosmaru cerere admin :D
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Icon_minitimeDum Noi 22, 2009 2:22 am Scris de N3V3RM!ND

» Cerere intrare e3
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Icon_minitimeDum Noi 22, 2009 2:17 am Scris de N3V3RM!ND

» cerere I.N.I.T.I.A.L. Z.
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Icon_minitimeSam Noi 21, 2009 7:19 pm Scris de I.N.I.T.I.A.L. Z.

Statistici
Parteneri
forum gratuit
Krong Solutions
Vizitează LINK GENIUS

 

 [Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem

In jos 
AutorMesaj
NoBody

NoBody


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 30
Localizare : Roma

[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Empty
MesajSubiect: [Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem   [Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem Icon_minitimeSam Oct 24, 2009 9:08 pm

Am facut un tutorial ,pentru toti clientii clicknet (operatorii de la romtelecom sa imi multumeasca ca ii scap de dureri de cap) care au modemuri Speedtouch Ethernet si vor sa tina un server de cstrike!
Pentru a fi capabili sa gasduiti un server la care sa se conecteze toata LUMEA este de ajuns sa faceti pasii descrisi de mine mai jos !
Pasul 1 : Deschidem Mozilla sau IE sau Opera si tastam adresa http://speedtouch.lan sau 192.168.1.64
Ne va aparea o fereastra in care va trebui sa introducem username-ul si parola !
Daca nu v-ati jucat deloc la modem , Userul default este : Administrator fara PAROLA
Daca v-ati jucat si stiti ce username si parola a-ti pus le introduceti pe acelea!
Daca nu mai tineti minte ce user si pass a-ti pus atunci da-ti un reset la modem , butonul acela mic din spatele modemului!


Bun , odata intrati in pagina modemului o sa va apara asta :
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem 29faz50ny4
Dupa cum vedeti , am incercuit cu rosu unde trebuie sa apasati pentru urmatorul pas
( ToolBOX)

Dupa ce am dat click pe ToolBox o sa avem :
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem 353c9wmyt1
Din nou click pe zona incercuita de mine ( Game and Application Sharing)

Dupa ce a-ti dat click pe Game and Application Sharing o sa aveti ceva de genul :
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem 153n228km4
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem 2s788erae5
Jos de tot , Veti avea un Drop MENU de unde va trebui sa alegeti Counter-Strike

Dupa ce a-ti ales Counter-Strike , in dreapta aveti butonul ADD , apasati pe el ,
daca operatiunea reuseste ve-ti avea ceva de genul :
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem B7m7wkew6
Daca aveti ca in poza de mai sus inseamna ca totul a decurs cu succes si toata lumea se va putea conecta la serverul vostru din "spatele modemului"!
Acum puteti inchide pagina modemului si va pueti bucura de jocul online impreuna cu prieteni
Sus In jos
 
[Tutorial]cstrike Server Pe Speedtouch Ethernet Modem
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial Patch 47 + 48
» [Tutorial]Transformare Fisiere de tip:.BSP in .MAP
» [Tutorial] creare harti 1hp etc.
» Cel mai bun tutorial pt realizarea unui film de C.S.!!!
» [Tutorial]REDIRECT 2.3LITE VERSION

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Xgame-Community :: Counter-Strike 1.6 :: Tutoriale-
Mergi direct la: